Místek – roráty 2011

Co má divadélko, které vidíme na fotografiích níže, společného s votivní Mší svatou k Nejblahoslavenější Panně Marii? Třebas by nám mohl odpovědět někdo z našich čtenářů…

V roli papeže vidíme farního vikáře.

Proč má administrátor jedné farnosti Ostravsko-opavské diecéze při bohoslužbě na hlavě mitru, a jak si to může dovolit, je nám záhadou.

Upozorňujeme, že mladík z poslední fotografie není klerikem ani alumnem (bohoslovcem).

ror1

ror10ror11ror12ror13ror14ror15ror2ror3ror5ror6ror7ror8

ror9Převzato z polské verze Kroniky Novus Ordo a 

https://picasaweb.google.com/103726558742906285019/Roraty201102

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Cirkus v kostele se štítky a jeho autorem je 8. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u “Místek – roráty 2011

 1. Takové scénky patří do divadla, a do jiných společenských prostor.Ale co se děje dnes?Vím,že taková divadla se dějí i v jiných kostelích.Bohužel kněžím to nepřipadá zakázané,berou to s legrací, s pobavením.Je na místě si uvědomitt,že toto jsou velmi vážné věci.Tam kde je ve svatostánku přítomen samotný Bůh,tam se vyžaduje nejvyšší úcta.Ale říkejte to mnohým kněžím,dívají se na vás jako na fanatika,jste jim pro smích.

  • Milá Anežko, toto víte Vy, nebo já, nebo těch pár desítek či stovek návštěvníků těchto a podobných stránek, ale ostatní, Darmo mluvit! Či dokonce kněží? Mnozí nemají základní Eucharistickou úctu, dá se říct, že každá druhá babička v kostele toho ví víc, než oni. Nepoužívají pateny, lámou Hostie během proměňování, podávají jakkoliv a kdekomu, mnozí ani neklekají před Svatostánkem! Dopustili, aby se ze mší sv. stalo jakési spolčo, v hlavní roli s vřeštící „schólou.“ A kázání? Darmo mluvit…..
   A zkuste jim něco říct! Stanete se nepřítelem č. 1 a kdyby to bylo možné, nevpustili by Vás do kostela. Tak se alespoň za ně modleme, ale na kolenou…

   • Pane José,byla jsem na novus ordo,začalo sv.přijímání a vidím dva muže ,jak jdou k obětnimu stolu,dostávají kalichy,nějaké požehnání .Tito pak jdou dopředu blíž k lidu, a rozdávají nejsvětější hostie.Bylo to drsné.Tito muži byli normálně v civilu.
    Sklonila jsem hlavu,chtělo se mi plakat,bušiilo mi srdce nad tou drzostí a troufalostí.Upozornila jsem na to p.faréře.Nic se nestalo.Praxe se děje dál.

    • „Při pohledu na dnešní Církev (klérus – liturgie – teologie) je tradiční katolík nejdříve pobouřený, poté zarmoucený, a nakonec propuká v smích.“
     M. Gomez Davila, kolumbijský katolický spisovatel (1913 – 1994)

     Milá Anežko. To je první fáze. Přeji Vám brzký přechod k fázi třetí. Netřeba snad říkat, že je třeba se k ní protrpět a promodlit. Přeji Vám dobrou cestu. :-)

     • U nás se nálady se postupně střídají, a to přesně v tomto pořadí, jak je uvedeno.
      Anežko, to u nás pravidelně rozdává společně s knězem laik, naštěstí má aspoň albu, jednou se stalo, že Tělo Kristovo upadlo na zem a podruhé Ho tam rozsypali mnohem víc. A co se stalo? Prostě se to posbíralo a pokračovalo se dál. Ti první, kteří měli povědomí, jak se v takovém případě chovat, to místo obešli, další už tam šlapali. Myslíte si, že se u nás po té události používá patena? Nikoli. Kdysi jsme jim to říkali, všichni nám to odkývou, ale jede se dál ve starých kolejích. (Všimněte si, že přístup kněží je úplně stejný jak u Vás, tak i u nás – asi studovali spolu). Už tak jsme na indexu, mají pocit, že se nám stále něco nelíbí. Ale my jen upozorňujeme na věci, které by se měly změnit, což je asi chyba. Inu mlčeti zlato…

     • Nemá smysl upozorňovat tam, kde není ochotný příjemce. To jsou zkušenosti všech, kteří jsou rovněž na farním „indexu“. :-)

 2. Pošlete b.Lobkowitzovi s žádostí o vyjádření.
  U nás ve farnosti „pomáhá“ rozdávat Tělo Páně homosexuál, o kterém to všichni vědí.
  Knězi je to jedno.

  • Ten nemá u oltáře co pohledávat. Knězi to jiste jedno není, ale předsedajícímu poskokovi modernismu ano. .-/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *