Závěr velikonoční vigilie ve Zlíně

V kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně prokázali před několika lety mimořádný smysl pro sakralitu prostoru, kde se dennodenně zpřítomňuje Kristova Kalvárská Oběť.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cirkus v kostele se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u “Závěr velikonoční vigilie ve Zlíně

  1. Skutečný oltář byl zlikvidován r. 70, postavil se tam nedůstojný Luthertisch na osmi nohách, který nemůže být považovan za oltář. Celý chrámový prostor je zmršený.

  2. Dlouho jsem se nad tím zamýšlel a často se k mnohému vyjadřoval, až jsem nakonec dospěl k poněkud trpkému názoru, že k současné liturgii, lze li ovšem nazvat Bugniniho lidoslužbu liturgií, a do montážních hal, kterým se mnohé kostely podobají a k chování spousty katolíků v kostele se současná hudba hodí.
    Hraní Michny, Šteyera, nebo dokonce snad gregoriánského chorálu by nebylo nic jiného, než ono biblické házení perel sviním. Perly si proto nechme pro Mši svatou všech věků.

  3. Zde naprosto platí to, co je napsáno v záhlaví těchto stránek: „Při pohledu na dnešní Církev (klérus – liturgie – teologie) je tradiční katolík nejdříve pobouřený, poté zarmoucený, a nakonec propuká v smích.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *