Liberecké kostely

Od našeho příznivce jsme dostali odkaz na toto video zobrazující smutný osud několika libereckých kostelů:

Příspěvek byl publikován v rubrice Zničené kostely se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/121425/virtual/www/domains/kronika.ikatolici.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

17 komentářů u “Liberecké kostely

 1. Děkuji za nový příspěvek, už jsem měl strach, že stránky skončily. Obdivuji paní Marii Šípkovou za její odvahu vytvořit takovéto dílko z kostelů, kam chodí. Může se stát, že bude v kostele zažívat peklo. Modernisti se totiž vyznačují tím, že jakoukoliv kritiku považují za útok na sebe. Kněžími počínaje, nejmenším ve farnosti konče

 2. Díky! i když jsou to smutné obrázky.
  Z katolických chrámů se vytratilo posvátno .
  Jak to mohou duchovní dovolit? nebojí se Boha,je jim to jedno…
  hlavně, že mají scholu od 3A!

 3. Hoj, to se povedlo! Skvělý počin! Jak se říká, vše souvisí se vším. Když se podíváte na článek o praporování, tak někteří protagonisté jsou nyní v Liberci. Doporučuji i ostatní videa tvůrce.

 4. Děkuji moc za další, i když velmi smutný a skličující příspěvek. Nemám již síly k podobným excesům dávat další komentáře. Nejhorší je fakt, že za několik okamžiků bude na náměstí sv. Petra v Římě kanonizován člověk, který je za současnou duchovní mizérii a marasmus v církvi osobně odpovědný.

 5. Nakonec, kdyby to byl jen Liberec, bylo by to možná v normě. Pokud se nemýlím, v centru je ještě jeden kostel a ten na videu není, tak možná tam to vypadá lépe.
  Jenže podobně vypadají kostely všude – vzpomeňme na zde zmiňovaný Letohrad, či na přestavbu Budějovické katedrály a obávám se, že nový kostel v Brně Lesné bude vypadat daleko hůře, než v tomto vidou zmiňovaná Kaple Vzkříšení.

 6. Díky za taková svědectví, obdivuji, protože sám na něco takového nemám žaludek nafotit to a vyrobit.

 7. S rekonstrukcí kostelů souhlasím, uvedené ve videu se mi líbí. Klekátka jsou již skutečně zbytečná a zpovědnice by měla být nahrazená zpovědní místností. Celkové hodnocení je výborné. Můžeme si přát, jen více takových kostelů.

  • Klekátka jsou zbytečná…? Pane, co děláte při proměňování – stojíte?
   Pokud není na zpovědní místnost odpovídající prostor, zpovědnice zbytečná rozhodně není.

  • Člověk se vrátí z dovolené a jen zírá. Rozumím tomu, úpravy se vám, pane Františku líbí, klekátek a zpovědnic již netřeba…
   Myslím, aniž bych Vám chtěl upírat právo na názor, že se mýlíte. Otázka není líbí se – nelíbí se, otázka zní jinak – jsou tyto úpravy skutečně výrazem Bohopocty, nebo nám to takto stačí, máme se stejně všichni rádi a pozlacování andělíčků, podobně jako korouhve, roušky, virtáže, malby – to patří kamsi do středověku, či do baroka. Vždyť bohoslužby můžou být třeba v tělocvičně….

 8. Mám zprávy od františkánů – kněz, který sloužil v Liberci Hanychově (první třetina videa) byl odtamtud místními modernisty vyštípán, protože se mu nelíbily úpravy v kostele. Od září byl pak přeložen jinam. To je běžný postup u protestantů, nikoli však u katolíků. Vtírá se mi na mysl otázka, zdali tito a jim podobní modernisté jsou pořád ještě katolíci…

  • Však jim ty kostely nechtě. To je jediný ráj, který ještě dočasně mají k dispozici. Nám to přece viru nesebere – Deo gratias.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *